make up <3

forum dla dziewczyn kręcących filmiki na YT i dla ich widzów :)


#1 2010-09-29 23:35:24

 thepinkpantherx

YT Guru

26091819
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 9
Punktów :   

Anoreksja na wybiegach.

"W głowie kłębią się myśli "żeby osiągnąć sukces musisz być szczupła".Za każdym razem jak uczestniczę w castingu przychodzi dziewczyna, która odbiega wyglądem od swoich koleżanek. Charakterystyczny cichy głos, brak siły i przerażająco szczupła sylwetka. Krótka seria pytań i wiem jaki jest problem. Nie zawsze przyczyną jest anoreksja, może być okres dojrzewania.W wieku 13-16 lat traci się masę kosztem wzrostu. Jest to okres przejściowy i naturalny. Podczas castingu kiedy widzę przerażająco szczupłą dziewczynę, zadaję pytanie: " Czemu jesteś taka szczupła ?"najczęściej dziewczyny odpowiadają: " nie jestem", " musiałam schudnąć do pokazów", "dużo pracy" lub " ja naprawdę mam duży apetyt " ale ja, nie pytam o apetyt. Wiem, że pytania krępują i żadna z dziewczyn chora lub zagrożona anoreksją nie lubi na nie odpowiadać. Odpowiedź, że " musiałam schudnąć do pokazów" nie jest do końca prawdziwa. Żadna renomowana agencja modelek nie naraża dziewczyn na utratę zdrowia. Są normy, których należy przestrzegać.Modelka powinna mieć zgrabną sylwetkę a nie zgrabny szkielet.
Jako producent pokazów mody nigdy nie akceptuje modelek, które są wychudzone i wyglądają na chore. NIE! Wychudzona modelka nie jest wzorem piękna tylko ofiarą, której należy pomóc.British Fashion Council zwrócili się do projektantów mody o przestrzeganie norm i nie promowanie modelek, które mają anoreksje lub są bardzo wychudzone. Ten, kto promuje wychudzone dziewczyny i nie przestrzega zasad, jest odpowiedzialny za choroby i śmierć wielu młodych dziewczyn. Nie chodzi tylko o same modelki. Znane modelki są wzorcem dla wielu nastolatek, które pragną wyglądać tak jak one.

Tragicznym przykładem jest brazylijska modelka Ana Carolina Reston , która zmarła z powodu anoreksji. Miała tylko 21 lat.
Pocieszające są nadchodzące trendy. Powrót do piękna lat 80, której wzorem jest Cindy Crawford. Zobaczymy...."
artykuł pochodzi z: http://www.sophistifashion.pl/artykuly/ … skiej.html


Pociesza głośne ostatnio wydarzenie, kiedy to Victoria Beckham przed swoim pokazem 'przejrzała' swoje modelki i te  za chude usunęła z pokazu. Wiele osób chwali to posunięcie projektantki, byłej członkini Spice Girls, jednak są i tacy którzy uważają, ze skoro najpierw zaangażowała poszczególne modelki do swojego pokazu to nie powinna była przeprowadzać takiej selekcji na chwile przed nim.  A co wy sądzicie o nadal istniejącym, jednak już w duzo mniejszym stopniu niż kilka lat temu, trendzie na modelki w rozmiarze 0?


look and read: http://www.papilot.pl/gwiazdy/10062/Naj … LERIA.html


'If you're gonna cheat, you might as well do it with someone who deep conditions her hair occasionally.' Hanna, Pretty Little Liars, s01e04

Offline

 

#2 2010-09-29 23:52:43

 korneliamys

Moderator

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 13
Punktów :   
WWW

Re: Anoreksja na wybiegach.

Ja osobiście nie lubię wystających kości , kiedyś zdarzyło mi się nawet za bardzo schudnąć i wystawały mi kości biodrowe ... jak zobaczyłam to w lustrze to pierwsze co zrobiłam zmieniłam bluzkę na szerszą żeby ukryć to wszystko...Oczywiście nie jestem za promowanie wystających "boczków" bo to też nie fajne i wylewający się spod ubrania tłuszcz nie jest niczym atrakcyjnym ...Dlatego uważam że najlepszym rozwiązaniem jest zachować neutralną sylwetkę taką w sam raz do naszej budowy ciała i wzrostu żeby nie być ani na - ani na + )

Offline

 

#3 2010-09-30 00:50:30

 madziiik2

Moderator

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 4
Punktów :   
WWW

Re: Anoreksja na wybiegach.

Mi osobiście jest bardzo szkoda tych wszystkich biednych dziewczynek... Mnóstwo programów w telewizji w których pokazuje się gwiazdy - chude gwiazdy. I w głowie nastolatki zapala się lampka o! ja też chcę być chuda. Sama niedawno miałam 14 lat i wiem co wtedy robiłam... żarłam paczkę żelek dziennie i nic więcej - leżąc i obwiniając cały świat za to, że kiedyś brałam sterydy przytyłam, jestem gruba a teraz kiedy już wszystko ok nie mogę schudnąć... Przychodziłam z płaczem ze szkoły bo koledzy się ze mnie nabijali... myślałam, że jak będę chuda to wszystkie problemy znikną - wszyscy będą mnie lubić i myślę, że tak odbiera to większość nastolatek, a media tylko je dopingują do tego aby coraz bardziej chudły.

Owszem, być może niektóre agencje modelek patrzą na to, żeby nie miały one anoreksji... Chociaż kiedy ja patrzę na te zasuszone modelki widzę w ich oczach głód a na ich ciałach galopującą anoreksję. A co robią modelki, żeby być jeszcze szczuplejsze? wycinają sobie ostatni dwie pary żeber... Chore ale prawdziwe.

Mnie zastanawia jedna rzecz... Dlaczego wszyscy mówią zgrabna = szczupła? Przecież to nieprawda. Zgrabna kobieta to po po pierwsze kobieta, która jest świadoma samej siebie, a po drugie zgrabna może być kobieta w rozmiarze 44 ważne jest to, że  jest proporcjonalna, fajnie się porusza i zakrywa mankamenty umiejętnym dobraniem stroju.

Ja mam rozmiar 42 i absolutnie się tego nie wstydzę!

monica bellucci też ma rozmiar 42 i co? nie jest zgrabną i piękna kobietą? Jest! i to nie ulega żadnym wątpliwością, a faceci umierają na jej widok;)

Jeszcze jedna rzecz, często anoreksja jest brakiem akceptacji siebie co wynika z tego, że ktoś dla Ciebie ważny Cię nie akceptował... Mógł być to jakiś chłopak, rodzice, nauczyciele. Często też anoreksja nie ma żądnego podłoża: chorują na nie dziewczyny z naprawdę dobrych domów...  A co smutne i przerażające ta choroba coraz częściej dopada również i chłopców.

Nie wolno przesadzać ani w jedną ani w drugą stronę, ale pojeść sobie trzeba:P Chciałam zakończyć z nutką uśmiechu;)

Offline

 

#4 2010-09-30 10:22:59

 thevanillamakeup

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 9
Punktów :   

Re: Anoreksja na wybiegach.

Szczerze, ja bardzo lubię modelki od bielizny, bo są fajne, szczupłe, ale mają krągłości, ładne biodra... takie chciałabym oglądać na wybiegach. ale projektantom chodzi o to, żeby dziewczyna była przysłowiowym "wieszakiem", z prostego powodu - na takiej dziewczynie ciuch prezentuje się lepiej.

Offline

 

#5 2010-09-30 11:38:10

 korneliamys

Moderator

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 13
Punktów :   
WWW

Re: Anoreksja na wybiegach.

wcale nie lepiej , szczupła bardzo chuda ale nie z kośćmi na wierzchu ! żaden ciuch nie wygląda dobrze na wieszaku

Offline

 

#6 2010-09-30 12:31:25

 thepinkpantherx

YT Guru

26091819
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 9
Punktów :   

Re: Anoreksja na wybiegach.

właśnie! przecież jak kobieta ma że tak powiem bez kombinowania 'kawałek cyca i kawal dupy' to ciuchy sie dużo ladniej ukladają, no ale po co szyć kilka rozmiarów jednego ciucha na pokaz skoro mozna zatrudnić patyczaka i problem z glowy .. ^^'


'If you're gonna cheat, you might as well do it with someone who deep conditions her hair occasionally.' Hanna, Pretty Little Liars, s01e04

Offline

 

#7 2010-09-30 13:09:53

 thevanillamakeup

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 9
Punktów :   

Re: Anoreksja na wybiegach.

ale projektantom o to chodzi, zeby ciuchy wyglądały właśnie jak na wieszaku nawet to mówił ten koleś z Top Model (widziałam tylko ten urywek )

Offline

 

#8 2010-09-30 13:34:02

 Nervowa

Nowy użytkownik

Call me!
Skąd: Wonderland
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 1
Punktów :   

Re: Anoreksja na wybiegach.

Presja, coś strasznego.
Ja przez nią nabawiłam się bulimi, niby już wszystko ok , ale z bulimią jak z narkomanem jest się nim do końca życia ;o
Ale ogólnie zbyt wielkie konsekwencje ponosi się za "wymarzoną" figurę
Zero satysfakcji... (:


yes, no, maybe so...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gastronomiauwm.pun.pl www.poli2010.pun.pl www.fanidredwerkz.pun.pl www.exilecreeps.pun.pl www.musketeers.pun.pl